sobota, 22 listopada 2014

PODRÓŻE KSZTAŁCĄ!


Ileż może zdziałać profesjonalny makijaż i dobrze dobrane oświetlenie -to właśnie ja w drodze do Bonn. Młodo wyglądam, prawda?

PościeLoviec- Lela Blanc

Jako gapa eksportowa byłam dni parę w Niemczech na spotkaniach z dziećmi w ramach Kapt'n Book. O warsztatach napisałam na >>>drugim blogu .

A tu pozwolę sobie na parę uwag z dziedziny ekhem NEUROBIOLOGII.
Złośliwcy twierdzą, że mam jedną tylko komórkę mózgową, co MIJA SIĘ Z PRAWDĄ! Jedna, owszem jest maleńka, samotna i drżąca, druga za to solidna, czarna Nokia typu rozbij cegłę. Tę drugą niestety zostawiłam w zupełnie obcym mieście, w odległej dzielnicy, na ulicy o szesnastosylabowej nazwie w języku bardzo mi obcym i już, już, miałam  zabarykadować w toalecie przed okrutnym światem- ot tak w ramach protestu, kiedy poznana zaledwie przed chwilą Kaczka wraz z Norweskim (trudno w to uwierzyć,ale ONI NAPRAWDĘ ISTNIEJĄ) pojechali bohatersko tę komórkę odebrać. Kaczka na swoim blogu nazywa to elegancko wyprawą po złote runo
Kochana!


No a że podróże kształcą?

*Dowiedziałam się np. że niezawodnym sposobem na ból brzucha jest kokakola i czekoladki. (Dynia)

*Że WODĄ w knajpie to sobie można co najwyżej ręce umyć! (spieniony niczym lokalne  piwo kelner w kolońskiej knajpie)

*Że czarnoskóry na oko 15 letni  chłopiec, któremu poświęciłam sporo uwagi na jednych zajęciach (biorąc go za opóźnionego w rozwoju ucznia- przysięgam patrzył martwo w dal, miał uchylone usta, mamrotał coś do siebie, a na czole widać było mu wyraźnie ból istnienia) okazał się być stażystą w przedszkolu (Kaczy Pan od Rezolutnych Lisków- ani chybi)

* Dowiedziałam się, że można spaść ze schodów ruchomych wraz z torbą i monstrualną walizką, nie zabić się przy tym (ja w ramach akcji Cud nad Renem)

*Że można posiać pewną ilość istotnych papierów, kwitów, dowód osobisty, mylić pieniądze, zgubić elektroniczny klucz do hotelowego pokoju w czasie szukania zaginionej komórki, przesypiać budziki, a jednak zdążyć wszędzie na czas (ja)

*Przkonałam się po raz kolejny, że Wujcio Internet pozwala poznać w realu fantastycznych osobników  (Kaczka&CO)

*Że wysokoenergetyczne białko zwierzęce przybiera postać małych dziewczynek- wprost do schrupania ( Biskwit)

*Że w Teatrze należy być CICHO! ( Dyńka obsługująca pacynki Katastrofy i Pypcia zza hotelowego krzesła)

* Że niektórzy mają cudowne poczucie humoru maskowane marsem spod czarnej brwi  (Norweski)

Że jak się niewyraźnie poprosi  o paper handkerchief dostanie się lękliwy uśmiech i saszetkę pieprzu (steward w samolocie Lufthanzy)

* Że jak ktoś jest naprawdę dzielny to zje od razu  cały kalendarz adwentowy czekoladek ( Pan Sierotka)Było bardzo fajnie, ale odczuwam SILNY POCIĄG (patrz fotka powyżej) do domowych rozkoszy.Idę piec ciasteczka- serduszka, pa, pa!Q PAMIĘCI:11 komentarzy:

 1. Zabarykadowac w toalecie? To dlatego przyozdobilas ja kwieciem! Zeby miec ladnie na czas barykadowania?
  Oddychamy z ulga, zes doleciala na miejsce i Pan Sierotka nie wnosi zadnych pretensji (... ale jakze to?! caly! dwadziescia cztery czekoladki na raz?! Dynia kiwa glowa ze zrozumieniem i sugeruje zeby profilaktycznie popic kokakola.)
  A ja kresle szkic petycji do parlamentu, by z Wasiuczynskiej uczynic dobro narodowe, a przynajmniej oznaczyc ja stemplem 'chroniony produkt regionalny' i umiescic miedzy oscypkiem, a bryndza podhalanska. Zapytuje, co na to obecne tu spoleczenstwo? Tylko nie wiem, czy butelkowac Wasiuczynska, czy w papier z wstazka owijac?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miniaturyzować i powielać! Chcę Wasiuczyńską w ogródeczku! Interaktywną!

   Usuń
  2. Opcja 1 . Już jestem w ogródku, już witam się z gąską
   Opcja 2 Ekologiczna glebogryzarka
   Opcja 3 Filuterna Krasnalica ogrodowa
   Opcja4....

   Jak się dobrze będę sprawować, to po czasie, kto wie, może z ogródeczka i na salony zaproszą!

   Usuń
 2. Wróciłam rzeczywiście w formie pół płynnej jak źle rozmieszany kisiel, miałam wrażenie że oto przeleję się po kolejnych schodkach, wiec butelkowanie było by nie od rzeczy...

  OdpowiedzUsuń
 3. Trafiłam do Ciebie nie wiem skąd. Ale wrócę po śladach, coby podziękować. Jest piąta rano, więc obejrzałam sobie tylko troszeczkę - kosmitów, psy, parę kotów oraz dzieci marmurkowego polaru (myszy!!!) ale już wszystko wiem. Jesteś genialna. Zostaję na zawsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Edit:
   Ależ zaćmienie. Przecież ja znam tę kreskę! Tylko nie zorientowałam się od razu. Wstyd! Co nie znaczy, że cofam cokolwiek z poprzedniego komentarza:)
   Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
  2. Młoda Matko- zostań, zostań koniecznie,, tu przychodzą takie babeczki, no taaaakieee babeczki zobaczysz sama...

   Usuń
  3. Po cichu sie przyznam, że już podglądałam. No i zdecydowanie zasługują na te cztery a i trzy e!

   Usuń
 4. Pan stażysta tak minie mnie rozbawił, że aż mi wstyd :) (ze względu na ten jego ból) :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czyli Kaczka istnieje naprawdę. Poproszę wszystkie 64 zdjęcia z tego spotkania ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, Elzbietta dala sie nabrac na hologram :-)

   Usuń