wtorek, 23 kwietnia 2024

Szarusy

 

Zmalowałam szarą książkę o Małej Wiedźmie


...która nijak nie pasowała do obrazu Prawdziwiej Wiedźmy.


Wydawca uznał ilustracje za smutne i nie dla dzieci, i poprosił o zmianę choćby części na kolorowe. Te nowe nie są może złe, ale kurdebele straciłam dla tej książki serce.
Część z nich w ogóle do książki nie weszła...
...no to chociaż tutaj szaruski pokażę.Dobranoc!8 komentarzy:

 1. Ojej! Ale przy szarościach te drobiny złota wyglądają jeszcze bardziej czarodziejsko i tajemniczo. A w utkanych z tysiąca szczegółów tłach można się zagubić i odnaleźć. Szkoda, że wydawca ma inne zdanie. I co się dzieje, jak ilustrator traci serce do książki?

  OdpowiedzUsuń
 2. No, tak po prostu, nie umiem się cieszyć z tej książki. Smuteczek, że Wydawca mi nie zaufał, wolał bezpiecznie "piosenki, które wszyscy znają".

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne te szaruski.

  OdpowiedzUsuń
 4. "Smutne i nie dla dzieci"? Na pewno mówimy o tych samych ilustracjach? I na pewno nie można powiedzieć co to za jeden, ten wydawca, prawda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co się zorientowałam, nie chodzi tyle o różnicę gustów między mną a Wydawnictwem Publicat, a o założenie, że ludziom-czytelnikom się nie spodoba.

   Usuń
  2. A, ok, Martynka. Nie mam więcej pytań :P

   Usuń
 5. O matulu, jakie piękne... aż serce zamarło w zachwycie i nie chce iść dalej...

  A tak z praktycznej "beczki przebiegłości" - żeby to wydawca nie docenił, że szare będzie tańsze w druku? Świat się kończy...

  OdpowiedzUsuń