poniedziałek, 28 stycznia 2019

Nie mam żalu do nikogo...

Szumią jodły na gór szczycie,
Szumią sobie w dal!
I młodemu smutne życie,
Gdy ma w sercu żal...

Z innych ludzi do nikogo,
Jeno do ciebie, niebogo!
Oj, Halino, oj, jedyna
Dziewczyno moja! Dziewczyno moja! *


I tak to proszęż Państwa wygląda. 
Serce Jontka zła ma ne.

19 komentarzy:

 1. Pięknościowe, ale Halka to jednak wygląda na wydrę.

  OdpowiedzUsuń
 2. GENERAŁ Albo tu: "Szumią jodły na gór szczycie, szumią sobie w dal..." — O, ja bardzo i bardzo proszę, żeby oni nie szumieli. Z szumu nieprzyjemności potem! Niech oni, powiedzmy, kołyszą się! I kartinka ładna... pejzażowa... i spokój! — "Kołyszą się jodły na gór szczycie kołyszą się sobie w dal?! O!
  Tak mi się nasunęło :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Już wiem komu sprezentuję. Piękne.
  I znów wizje wielkoformatowe. Taki las na całej ścianie. Tak!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inspiracje utworami Moniuszki to temat warsztatów organizowanych przez Grażynę Szpyrę w Krasnobrodzie. Zbiorowa wystawa będzie sobie jeździła potem po Polsce z okazji roku Moniuszkowskiego.

   Usuń
 4. A druga ściana ukwiecona?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na ścianie to by nmnie zaczęły wkurzać takie wyraziste wzorki już po tygodniu, ale na sukienkę, albo wiosenny płaszczyk chętnie bym rzuciła halczany wzór.

   Usuń
 5. Też bym go nie chciała. Kto to widział, żeby chłop tak lamentował?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie by nie przeszkadzało, byle gdzieś z dala, skrycie, na gór szczycie.

   Usuń
 6. Biedna ta Halka: sztachnęła feromona i proszę co się porobiło. Tylko szkoda, że durna taka........ Chyba jej się pod kopułą pomieszało? A Jontek pojęczał, pojęczał i inną sobie znalazł, tak sobie myślę.

  Elu, to są najpiękniejsze ilustracje do "Halki" jakie widziałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. He, he że się tak zaśmieję basem, dla mnie też, ale to dlatego, że nie widziałam jeszcze żadnych innych ilustracji do "Halki". Będę tak sobie trwać w błogostanie, póki nie zobaczę co plenerowe Koleżeństwo zmalowało.

   Usuń
  2. Nie widziałam ilustracji szanownego Koleżeństwa, jednakowoż z dzieciństwa pamiętam upiorne grafiki z Jontkiem "na gór szczycie", które to skutecznie i na wiele lat obrzydziły mi obraz świerków. Obrazkom ilustrującym Halkę, jako dziewczę na dnie rozpaczy, też niczego nie brakowały, a słowo "halka" zarezerwowałam wyłącznie dla części bielizny mojej Babci, która obowiązkowo musiała być w kolorach optymistycznych. A odrywając się od bielizny: czy będzie można popodglądać malunki Koleżęństwa gdzieś?

   Usuń
  3. Otwarcie wystawy na początku września w Krasnobrodzie, gdzie goszczeni są warsztatowicze. A później krążąprace poPolsce, po rozmaitych BWA, galeriach, ale i domach kultury, bibliotekach. Na przykład wystawa "Tam za dworem, za jeziorem" inspirowana piosenkami ludowymi będzie w marcu w pokazywana w pięknej Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim. Moje prace można zobaczyć >>>TU

   Usuń
  4. Jak ktoś chce umieć wstawiać linki do treści komentarza, niechaj pisze mailem pod adres wasiukmałpaautograf.pl, bo jak wstawiam przepis na blogu, to zamienia chyżo ciągi kodów na linki i zrozumieć tego nie sposób.

   Usuń
  5. To ja zaraz poproszę o kody.

   A gdzieś będzie można sprawdzić w jakich miejscach onaż wystawa będzie wystawiana?

   Pod link zajrzałam - serce mi drgnęło i tak zostało: w stanie rozdygotanym.

   Usuń
 7. Bajka. Cuda. Sen nocy letniej. Słów mi z wrażenia zabrakło, tylko powiem, że uwielbiam każdą Twoją kreskę, maznięcie pędzlem i ścieg. Zawsze!

  OdpowiedzUsuń